Skip to content

Johnnie Walker Double Black 40% 700ml

2290 ден

Создаден за оние кои претпочитаат поинтензивен вкус, Johnnie Walker® Double Black ™ е за оние кои пијат виски и кои ценат поизразен и пософистициран карактер.

Интензитетот и зачаденоста се постигнуваат со избирање на комбинација од помоќните сладчиња од Западниот брег, кои се природно зачадени и богати по карактер, со оние што се созреани во даб со длабок јаглен и ги искористуваат за да создадат исклучителен резултат.

 

Вкус: Мистериозно, напнат и возбудливо. Богата, интензивна, чадена мешавина.

Земја на потекло: Велика Британија

Волумен на алкохол [% AbV]: 40

Состојки: Подготвена вода за пиење, дестилации од стареење на жито од виски, дестилати од стареење на виски, боја на шеќер во боја на храна (E150a) со колорант

Печат на квалитет: Меѓународен натпревар за вино и духови 2012 – злато 2011 – сребро 2010 година – сребрен натпревар во светски духови во Сан Франциско 2010 година – сребро 2009 година – злато 2008 година – предизвик за златни меѓународни духови 2012 – сребро 2011 година – сребро 2010 година – сребро

Информации за производителот: John Walker & Sons, Lochside Way 5, EH12 9DT Edinburgh, GB

Предупредувања: Пијте одговорно

Нутриционистички нформации: на 100 ml

Енергија 919 kJ / 222 kcal

Маснотии 0 гр

Јаглехидрати 0 гр

Шеќер 0 гр 

Протеини 0 гр

Сол 0 гр