Skip to content

Southern Comfort 35% 1L

1150 ден

Создаден од шанкер од Њу Орлеанс во 1874 година, тој е уникатен дух со целосен вкус кој ги поканува потрошувачите да ја прослават разновидноста и разновидноста на начин кој е навистина различен.

Вкус: Овошен, малку сладок со дрвени ноти проследени со залак од алкохол.

Мирис: Целосна карамелизирана мешавина од овошје, кафеави зачини и примеси на дрво.

Финиш: долготрајни дрвени ноти и кафеав зачин со трајна топлина.

Земја на потекло: Ирска

Алкохол по волумен [% AbV]: 35

Состав: Подготвена вода, ректификуван етил алкохол од прехранбена суровина, шеќер, природни екстракти од овошје (портокал, цреша), боја: шеќерна боја (Е 150). со боја

Информации за производителот: Brown Forman Deutschland GmbH ,, 20139 Hamburg, DE

Предупредувања: Ве молиме пијте одговорно.

Информации за исхрана: за 100 мл

Енергија 1004 kJ / 240 kcal

Јаглехидрати 9 гр

Шеќер 9 гр