Skip to content

Aperol 11% 1L

920 ден

Аперол е срцето на Аперолот Шприц и совршен аперитив.

Светло портокалова боја, има единствена горчливо-сладок вкус што произлегува од a тајниот рецепт што остана непроменет од неговото создавање во 1919 година.

Вкус: Избор на состојки вклучувајќи горчливи слатки портокали, цимет и многу други билки.

Земја на потекло: Италија

Алкохол по волумен [% AbV]: 11

Состојки: Шеќер, алкохол, инфузија на растителни материи, ароми (содржи кинин), натриум хлорид, бои (Е 110 – Е 124). со колорант

Информации за производителот: Давиде Кампари-Милано Н.В., Фраз. Валпоне 79-82.12043 Канале, ИТ

Предупредувања: пијте одговорно; жените не треба да пијат кога се бремени итн.

Нутриционистички нформации: на 100 ml

Енергија 663,3 kJ / 159,2 kcal

Маснотии 0 гр 

Јаглехидрати

Шеќер 26,13 гр 

Протеини 0 гр

Сол 0,05 гр