Skip to content

Warsteiner Premium Pilsener 4.8% 24x 330ml

1440 ден

Освежителен, бледо златен пилсенер со чист вкус совршено избалансиран со примеси на јачменов слад, суптилни тонови на квасец што ферментира дното и блага горчина на хоп.

Премиум Германско Пиво!!!

 

Out of stock

Категорија

Хранливи вредности

100 мл содржат во просек

Енергетска вредност 157 kJ / 37 kcal

Маснотии 0 гр од кои заситени масти 0 гр

Јаглехидрати 2,8 g од кои шеќер 0 гр

Протеин 0,3 g

Сол 0,01 гр

АЛКОХОЛ: 4,8 % вол