Skip to content
Sale!

Clase Azul Gold 40% 700ml

34900 ден

Пред самрак, има прекрасен момент кога темнината ја опфаќа светлината.

Овој драгоцен момент ја инспирираше оваа комбинација на духови, истурајќи се во блескава стаклена декантер споена со керамичка основа со ноќна боја.

Clase Azul Tequila Gold е неспоредлива текила џовен, мешавина која комбинира Clase Azul Tequila Plata со специјална текила репосадо созреана во француски дабови буриња и Extra Añejo одлежена во американски буриња со виски и завршена во буриња со шери.

Категорија Tags: ,

Забелешки за дегустација

Боја: Мек килибар со златни искри.

Тело: средно тело.

Арома: сируп од агаве, зелено јаболко, кора од портокал, свежа смоква, суво грозје, лесна нота од бадем и орев.

Вкус: пржено дрво, смоква, зелена маслинка, ѓумбир, какао / темно чоколадо.

Спарување

Се препорачува со морска храна и риба со висока содржина на масти (туна, лосос, октопод, јастог, ракчиња, школки и школки) варени со путер и жолт лимон (избегнувајте лимета).

Каламатско маслиново тапенада и предјадења со бри сирење.

Полугорчливо или бело чоколадо со џем од цитрус или мраз од цитрус