Skip to content

Cutty Sark 40% 1L

950 ден

Именуван по историскиот брод, Cutty Sark е мешавина која постои од 1923 година.

Во неговото јадро има виски од Glenrothes заедно со виски од цела Шкотска за да се добие заоблена мешавина со малку чад.

Категорија Tag:

Земја на потекло: Велика Британија

Алкохол по волумен [% AbV]: 40

Состојки: подготвена вода за пиење, дестилати од старо зрно виски, старо дестилати со слад од виски, шеќерна боја за храна (E150a) со боја

Информации за производителот: La Martiniquaise, France

Предупредувања: Ве молиме уживајте одговорно

Информации за исхрана: на 100 ml

Енергија 925 kJ / 221 kcal

Масти 0 гр

Јаглехидрати од кои

Шеќер 0 гр

Протеини 0 гр

Сол 0 гр