Skip to content

Gordon’s London Dry Gin 37.5% 700ml

720 ден

Gordon’s® London Dry, оригиналното пакување наменето за продажба на Англискиот пазар.

Карактеристично освежувачкиот вкус доаѓа од најдобрите рачно собрани бобинки од смрека и избор на други ботанички производи.

Вкусот е тој што го направи Гордонс најпродаван Лондонски сув џин.

Категорија

Земја на потекло: Велика Британија

Волумен на алкохол [% AbV]: 37,5

Состојки: Деминерализирана вода, алкохол исправен од храна суровина специјално чистење, природна инфузија на плодови од смрека.

Печат на квалитет: IWSC 1999 – Сребрен 1998 – Злато 1997 – Злато

Информации за производителот: Alexander Gordon & Co., Marylebone High Street 78, W1U 5AP London, GB

Предупредувања: Пијте одговорно

Нутриционистички информации: на 100 ml Енергија 1087 kJ / 263 kcal

Маснотии 0 гр

Јаглехидрати 0 гр

Шеќер 0 гр 

Протеини 0 гр

Сол 0 гр