Skip to content

Hibiki Harmony Master’s Select 43% 700ml

6990 ден

Hibiki® Japanese Harmony Masters Select™ е ексклузивна мешавина без преседан што ја оживува хармонијата на јапонската природа и изработка.

Japanese Harmony се карактеризира со зголемени суптилни слатки шери ноти, нежен хармоничен израз кој е истовремено суптилен и сложен.

Повеќе од 10 виски од слад и житарици се спојуваат за да создадат светла хармонија на вкусови и ароми.

Боја: Килибарна;

Мирис: слива, сируп, рози, слатко дрво;

Вкус: мармалад од портокал, темно чоколадо, мала горчина;

Финиш: Слаткост, суптилни зачини и дрво.

Земја на потекло: Јапонија

Алкохол по волумен [% AbV]: 43

Состојки: дестилат од блендирано виски, вода, шеќерна боја (Е 150а). со боја

Информации за производителот: Suntory Spirits Limited Yamazaki Destillery,5-2-1 Yamazaki, Shimamoto-cho, Mishima-gun,6100001 Osaka-fu,JP

Предупредувања: Пијте одговорно.

Информации за исхрана: на 100 ml Енергија 1009 kJ / 241 kcal

Масти  0 гр

Јаглехидрати 0 гр

Шеќер 0 гр

Протеини 0 гр

Сол 0 гр