Skip to content

Jack Daniel’s Apple 35% 700ml

1290 ден

Jack Daniel’s Tennessee Apple е вкусен, комплексен Џек.

Го дава уникатниот лик на Џек Даниел Тенеси Виски во комбинација со вкусот на крцкаво, зелено јаболко.

Опишан од нашиот главен дестилатор Крис Флечер, како „Како свежо набрано јаболко во чаша Џек”.

 

Арома: свежо зелено јаболко и класичен стар бр. 7 знаци на карамела, даб и мек зачин:

Вкус: Свежо исечените јаболка се комбинираат со топла карамела и карамела кои го балансираат класичниот зачин на стариот бр. 7, сè до 35% алкохол.

Финиш: Богат и мазен со слатки јаболка и допир на препечен даб

Земја на потекло: Белгија

Волумен на алкохол [% AbV]: 35

Состојки: Вода, алкохол, шеќер, вкус, карамела (E150d) со боја

Алергени: Не содржи алергени.

Информации за производителот: Konings NV,Alkenhoofseweg 10,3520 Zonhofen,BE

Предупредувања: Пијте одговорно.

Услови за чување: Да се ​​чува на ладно и суво место.

Нутриционистички информации: на 100 ml Енергија 1099 kJ / 263 kcal

Mаснотии 0 гр

Јаглехидрати  0 гр

Шеќер 10 гр 

Протеини 0 гр

Сол 0 гр

Тежина 1 kg