Skip to content

Jack Daniel’s Fire 35% 700ml

1290 ден

Jack Daniel’s Tennessee Fire обезбедува богато, сложено и повеќедимензионално искуство за дегустација.

Тенеси вискито на Џек Даниел, самостојно, носи вкусови на препечено дрво, печени ореви и зрна ванила.

Нашиот комерцијален и уникатен ликер од цимет совршено ги надополнува вкусовите на вискито со додавајќи топли, задоволувачки и зачинети ноти на мелен цимет, нежна кора од цимет и зачинета каранфилче.

Бојата е црвеникаво-килибарска арома.

Вкусот карактеристичен на тенеси виски на Jack Daniel, избалансиран со благ пекарски цимет

Финишот е препознатлив по непогрешливиот карактер на Jack Daniel’s Tennessee виски со зачини, но изненадувачки мазен финиш од топол цимет.

Земја на потекло: Белгија

Волумен на алкохол [% AbV]: 35

Состојки: подготвена изворска вода, пченка на база на алкохол, ‘рж и слад од јачмен

Алергени: Не содржи алергени.

Информации за производителот: Дестилерија Jackек Даниел, автопат Lynchburg 280,37352 Lynchburg, САД

Предупредувања: Пијте одговорно.

Услови за чување: Да се ​​чува на ладно и суво место.

Нутриционистички информации: на 100 ml Енергија 1099 kJ / 263 kcal

Mаснотии 0 гр

Јаглехидрати  0 гр

Шеќер 18 гр 

Протеини 0 гр

Сол 0 гр

Тежина 1 kg