Skip to content

Birra Moretti 4.6% 24x 330ml

1490 ден

Автентично Италијански квалитетен лагер приготвен со страст и состојки со најквалитетен квалитет, со ист рецепт од 1859 година.

Специјална мешавина од квалитетен хмељ создава добро избалансиран лагер со некои копи и овошни ноти, завршен со умерена горчина и чист послевкус.

Бира Морети може совршено да се совпадне со храна, како што е вкусно јадење тестенини.

Поздрав!

Out of stock

Категорија Tag:

Хранливи вредности

100 мл содржат во просек

Енергетска вредност 157 kJ / 37 kcal

Маснотии 0 гр од кои заситени масти 0 гр

Јаглехидрати 2,8 g од кои шеќер 0 гр

Протеин 0,3 g

Сол 0,01 гр

АЛКОХОЛ: 4,6 % вол