Skip to content
Sale!

Nikka Gold & Gold Samurai 43% 750ml

11990 ден

Nikka Gold & Gold Samurai едицијата е уникатно виски спакувано во единствено и уште по уникатно шише со апликација на јапонски самураи.

Едиција направена за Азискиот и Американскиот пазар во пакување од 750ml.

 

Available on backorder

Категорија

Профил: Интензивен 

Земја на потекло: Јапонија

Состав: Вода, алкохол, жито, јачмен, квасец

Информации за производителот: THE YOICHI DISTILLING Co., LTD

Предупредувања: Пијте одговорно.

Услови на чување: Да се чува на ладно и суво место.

Предупредувања: Пијте одговорно.

Информации за исхрана: на 100 ml Енергија 1017 kJ / 243 kcal

Масти 0 гр 

Јаглехидрати 0 гр

Шеќер 0 гр 

Протеини 0 гр

Сол 0 гр