Skip to content

Toki 43% 700ml

2490 ден

Инспириран од интеракција помеѓу наследството на House of Suntory и иновативниот дух на новите трендови, Suntory Whisky Toki™ ги спојува традицијата и технологијата за да создаде мешан јапонски виски кој е и револуционерен и безвременски.

Боја: проѕирно златно

Нос: босилек, зелено јаболко, мед

Вкус: грејпфрут, зелено грозје, пеперминт, мајчина душица

Финиш: суптилно слатка и зачинета завршница со нотка на даб од ванила, бел пипер и ѓумбир

Земја на потекло: Јапонија Состојки: виски од слад (дестилирана од јачмен слад), вода

Информации за производителот: Suntory Spirits Limited Yamazaki Destillery,5-2-1 Yamazaki, Shimamoto-cho, Mishima-gun,6100001 Osaka-fu,JP

Предупредувања: Пијте одговорно.

Услови на чување: Да се ​​чува на ладно и суво место.

Информации за исхрана: на 100 ml

Енергија 1055 kJ / 252 kcal

Масти 0 гр

Јаглехидрати 0 гр

ротеини 0 гр

Сол 0 гр