Skip to content

Yamazaki 43% 700ml

10350 ден

Вискито Yamazaki® е водечки ~flagship~ сингл малт на Suntory, од првата и најстарата јапонска дестилерија за слад, повеќеслојна со овошни ароми и Мизунара.

Боја: златен

Mирис: јагода, цреша и мизунара

Вкус: малина, бела праска и малку кокос

Финиш: Слатка ванила, малку цимет, но чиста завршница

Земја на потекло: Јапонија Состојки: виски од слад (дестилирана од јачмен слад), вода

Информации за производителот: Suntory Liquors Limited International Liquor Division, Daiba Minato-Ku 2-3-3,1358631 Tokyo, JP

Предупредувања: Ве молиме пијте одговорно

Информации за исхрана: на 100 ml

Енергија 1009 kJ / 241 kcal

Масти 0 гр

Јаглехидрати 0 гр

Протеини 0 гр

Сол 0 гр