Skip to content

Woodford Reserve Baccarat Edition 45.2% 700ml

82000 ден

Историјата и наследството се среќаваат со иновациите и софистицираноста.
Woodford Reserve Baccarat Edition е направен со завршување на највкусниот и најбалансираниот Кентаки Бурбон во одбрани буриња XO Cognac за 3 години. Резултатот е најдобриот од двата жестоки пијалаци - баланс на остри американски и француски дабови ноти, сложен овошен карактер, суптилна пикантност и кремаста кондиторска завршница.
Категорија
Боја: Длабоко кафеава Арома: Богат тост даб поправен со ноти од чоколадо и какао, кремасто зрно ванила и зачини од каранфилче и цимет покриваат длабок слој од сушено овошје и кора од цитрус. Вкус: елегантна ванила, темно чоколадо, сушено овошје и кремасти карамелни горни слоеви од богат слад и даб.

Регион на виски: Кентаки

Земја на потекло: САД

Алкохол по волумен [% AbV]: 45,2

Состојки: Подготвена изворска вода, алкохол, пченка, 'рж и јачмен слад.

Информации за производителот: Woodford Reserve Destillery Brown-Forman Corporation, MacCracken Pike 7855,40383 Versailles, Кентаки,, САД

Посебни карактеристики: без глутен, вегански

Предупредувања: Ве молиме пијте одговорно.

Информации за исхрана:на 100 мл
Енергија   1035 kJ /  247 kcal
Масти  0 гр
Јаглехидрати од кои Шеќер   0 гр
Протеини   0 g
Сол 0 гр