Skip to content

Johnnie Walker Blue Label 40% 700ml

13990 ден

Изработен во духот на нацртот на Александар Вокер создаден во 1867 година, Johnnie Walker® Blue Label ™ е прослава на Вискито од Олд Хајленд кое засекогаш ја смени уметноста на правење виски.

Тоа е зачудувачко достигнување за модерната ера што го рефлектира верувањето на семејството Вокер дека ниту возраста на виски, ниту виски од една локација, не е доволно за да се постигне создавање на ненадминливо ремек-дело.

Сметано како олицетворение на мешавината, само 1 од 10.000 наши најретки буриња содржат виски со доволен карактер за да се користат во мешавината на Blue Label Johnони Вокер.

Резултатот е мешавина која се карактеризира со голем хит на богатство и чад, слоеви мед и овошје и неверојатно мазна завршница што дава дефинитивна изјава за одличноста на вискито.

Вкус: Резултатот е мешавина која се карактеризира со голем хит на богатство и чад, слоеви мед и овошје и неверојатно мазна завршница што дава дефинитивна изјава за одличноста на вискито.

Земја на потекло: Велика Британија

Волумен на алкохол [% AbV]: 40

Состојки: Деминерализирана вода, слад и жито виски, боење: духовен карамел Е 150а. со колорант

Печат на квалитет: Конкурс за светски духови во Сан Франциско 2010 година – предизвик за златни меѓународни духови 2012 година – сребро 2011 година – сребро 2010 година – сребро

Информации за производителот: John Walker & Sons, Lochside Way 5, EH12 9DT Edinburgh, GB

Предупредувања: Пијте одговорно

Нутриционистички нформации: на 100 ml

Енергија 919 kJ / 222 kcal

Маснотии 0 гр

Јаглехидрати 0 гр

Протеини 0 гр