Skip to content

Tamnavulin Double Cask 40% 700ml

1790 ден

 

Изработувајќи исклучителни сингл малт виски со вистински карактер на Спејсајд, првичното созревање се одвива во американски дабови бурбонски буриња, а потоа во буриња од црешово дрво.

Вкус: Созреан во две буриња, прво е созреано во американски бел даб и завршеното созревање е во вуриња од црешово дрво, севкупно се добива богат, овошен финиш за да го надополни слаткиот, сладок вкус на Тамнавулин. Богато, слатко и благо виски од Speyside.

Идеален за оние кои се нови во виски, како и вистинските познавачи.

Виски регион: Спејсајд

Земја на потекло: Велика Британија

Алкохол по волумен [% AbV]: 40

Состојки: Вода (59,9%), алкохол (40,0%), карамела (0,1%) со боја

Информации за производителот: Дестилерија Тамнавулин ,, AB37 9JA Ballindalloch, Banffshire ,, GB

Предупредувања: Пијте одговорно.

Услови за складирање: Да се чува на ладно и суво место.

Нутриционистички информации: на 100 ml Енергија 925 kJ / 221 kcal

Маснотии 0 гр

Јаглехидрати 0 гр

Шеќер 0 гр 

Протеини 0 гр

Сол 0 гр