Skip to content

Royal Salute Signature Blend 21y 40% 700ml

11500 ден

Royal Salute “Кралски поздрав” беше создаден во 1953 година за да го одбележи крунисувањето на кралицата Елизабета Втора.

Исклучителна мешавина од исклучителни виски, оттогаш слави благородно лидерство во сите сфери на животот.

18 in stock

Вкус: длабоки, слатки, оревливи, мазни и полни со вкус. Завршницата е топла и задоволувачка.

Земја на потекло: Велика Британија

Алкохол по волумен [% AbV]: 40

Состојки: дестилат од виски со зрно и слад, обработена вода, шеќерна боја – боја на шеќер (Е 150а). Мин. дестилат возраст 21 година.

Печат на квалитет: 2013: SFWSC Двојно злато

Информации за производителот: Chivas Brothers Limited, Kilmalid, Stirling Road, G82 2SS Dumbarton, GB

Предупредувања: Пијте одговорно

Нутриционистички информации: на 100 ml Енергија 921 kJ / 220 kcal

Маснотии 0 гр

Јаглехидрати 0 гр

Шеќер 0 гр 

Протеини 0 гр

Сол 0 гр