Skip to content

Chivas Regal Mizunara 40% 0.7L

3490 ден

Чивас Регал Мизунара беше првото шкотско виски во светот кое селективно се доработува во бараните јапонски дабови буриња Мизунара.

Резултат на соработката помеѓу две нации кои сакаат виски – Шкотска и Јапонија – Чивас Регал Мизунара ја слави уметноста на стареење на вискито за да создаде карактеристичен зачинет финиш што го дава дабовото буре Мизунара.

 

Мирис: Chivas Regal Mizunara е богата и овошна на носот, со ароми на круша и портокал,

Вкус: мазен и богат со медена сладост и трага од лешник.

Финиш: Бурињата Мизунара се слават затоа што даваат суптилен, но карактеристичен зачинет финиш

Регион: Спејсајд, Шкотска

Земја на потекло: Велика Британија

Алкохол по волумен [% AbV]: 40

Состојки: дестилат од виски со зрно и слад, обработена вода, шеќерна боја – боја на шеќер (Е 150а).

Печат на квалитет: 2013: SFWSC Двојно злато

Информации за производителот: Chivas Brothers Limited, Kilmalid, Stirling Road, G82 2SS Dumbarton, GB

Предупредувања: Пијте одговорно

Нутриционистички информации: на 100 ml Енергија 921 kJ / 220 kcal

Маснотии 0 гр

Јаглехидрати 0 гр

Шеќер 0 гр 

Протеини 0 гр

Сол 0 гр