Skip to content

Glen Grant 40% 700ml

1590 ден

Глен Грант Сингл Малт е елегантен израз на слад од дестилеријата Глен Грант, лоцирана во Спејсајд.

Пофален од експертите за виски, тој се венча со свежиот и цветен вкус на дестилеријата со интензитетот на овошните насади.

Вкус: Богат по боја, се задржува во устата со мека, бадемова завршница. Букетот е средно сув со деликатна рамнотежа на овошни насади.

Виски регион: Спејсајд

Земја на потекло: Велика Британија

Алкохол по волумен [% AbV]: 40

Состојки: Деминерализирана вода, исправен етил алкохол од јачменов слад. со боја

Печат на квалитет: Добитник на награда – Виски на Jimим Мареј Библија 2013: Најдобар виски за слад од 10 години и под

Информации за производителот: Glen Grant Ltd., Elgin Road, AB38 7BS Rothes, Aberlour, GB

Предупредувања: Пијте одговорно, жените не треба да пијат кога се бремени итн.

Нутриционистички информации: на 100 ml

Енергија 915,6 kJ / 221 kcal

Маснотии 0 g 0 гр

Јаглехидрати 0 гр

Шеќер 0 гр 

Протеини 0 гр

Сол 0 гр