Skip to content

Johnnie Walker XR 21 40% 750ml

12990 ден

Џони Вокер XR 21 годишно мешано шкотско виски има суптилни ноти на зачинета ванила, сладок мирис на златен мед и исклучително мазна завршница.

Available on backorder

Категорија

Вкус: Џони Вокер XR 21 годишно мешано шкотско виски има суптилни ноти на зачинета ванила, сладок мирис на златен мед и исклучително мазна завршница.

Земја на потекло: Велика Британија

Алкохол по волумен [% AbV]: 40

Состојки: Дестилат од виски, вода, боја за шеќер (Е 150а). со боја

Информации за производителот: Diageo Scotland Limited, Banbeath Ind. Estate, KY8 5HD Leven, Fife, GB

Предупредувања: Пијте одговорно.

Нутриционистички информации: на 100 ml Енергија 919 kJ / 222 kcal

Маснотии 0 гр

Јаглехидрати 0 гр

Протеини 0 гр