Skip to content

Macallan A Night on Earth 43% 700ml

19900 ден

Раскажувајќи ја приказната за светски познатите свечености на Хогманај во Шкотска, кои се слават секоја година на 31-ви декември, Ноќ на Земјата во Шкотска ја доловува универзалната радост од славењето на промената на годината.

Ова сезонско издание е соработка со познатата јапонско-француска илустраторка Ерика Дорн, чии уметнички дела се прикажани во филмовите на режисерот Вес Андерсон.

Единствениот слад е претставен во уникатно пакување за да обезбеди посебно искуство во дебокс, а разиграните апстрактни илустрации на Дорн се инспирирани од историските ритуали на оган кои доминираат во новогодишните прослави ширум светот.

Вкус: Агруми и даб од ванила

Виски регион: Спејсајд

Земја на потекло: Велика Британија

Алкохол по волумен [% AbV]: 40

Состојки: дестилат од виски, припејд вода за пиење, боја на шеќер (Е 150а).

Алергени: Не содржи алергени.

Информации за производителот: The Macallan Distillers Ltd, Easter Elchies, AB38 9RX Craigellachie, Banffshire, GB

Предупредувања: Пијте одговорно.

Услови за складирање: Да се чува на ладно и суво место.

Нутриционистички информации: на 100 ml Енергија 925 kJ / 221 kcal

Маснотии 0 гр

Јаглехидрати 0 гр

Шеќер 0 гр 

Протеини 0 гр

Сол 0 гр