Skip to content

Glenfarclas Heritage 40% 700ml

2190 ден

Glenfarclas Heritage е главното виски издание од Гленфарклас.

Името Гленфарклас значи, „Долина на зелената тревна земја“, и е дел од најдобрите дистилерии во Спејсајд.

Available on backorder

Категорија Tag:

Вкус: Боја: килибар-златна боја. Мирис: Свежо и прекрасно светло, шери овошје во комбинација со примамлива зачинета сладост и навестување на весел даб. Вкус: Полно тело, прекрасно шери овошје, со даб, навестување на тресет и вкусни слатки чувства. Финиш: Долг и вкусен, со долготрајна пикантност.

Виски регион: Спејсајд

Земја на потекло: Велика Британија

Алкохол по волумен [% AbV]: 43

Состојки: вода, слад јачмен, квасец со боја

Печат на квалитет: Меѓународен натпревар за вино и дух 2011 – злато и најдобар во класа 2011 Сан Франциско Светски духови – двојно злато

Информации за производителот: J & G Grant ,, AB379BD Ballindalloch, Banffshire (Шкотска), МК

Предупредувања: Пијте одговорно

Нутриционистички информации: на 100 ml

Енергија 1000 kJ / 239 kcal

Маснотии 0 гр

Јаглехидрати 0 гр

Шеќер 0 гр 

Протеини 0 гр

Сол 0 гр