Skip to content

Auchentoshan American Oak 40% 700ml

1950 ден

Повторна верзија на иконскиот и успешен домашен американски даб.

Овој ексклузивен израз за трикратно дестилирано виски кое е 100% созреано во бурбонските буриња за прво полнење.

Категорија Tag:

Вкус: Слаткост од кафе и јаворов сируп, јачмен шеќер и крем од крем со зачини како цимет и допир од морско оревче

Земја на потекло: Велика Британија

Алкохол по волумен [% AbV]: 40

Состојки: шкотско виски (дестилирана од слад јачмен, вода, боја (Е150а) со боја

Информации за производителот: Дестилерија Аукентошан ,, G81 4SJ Глазгов, GB

Предупредувања: Пијте одговорно.

Услови за складирање: Да се чува на ладно и суво место.

Нутриционистички информации: на 100 ml Енергија 929 kJ / 222 kcal

Маснотии 0 гр

Јаглехидрати 0 гр

Шеќер 0 гр 

Протеини 0 гр

Сол 0 гр