Skip to content

Bowsaw American Small Batch 43% 700ml

1790 ден

Bowsaw е вкоренет во срцето на традицијата на производство на виски во Кентаки, направена во семејна дестилерија од страна на мајстор дестилатор од трета генерација.

Правото пченкарно виски се одлежува 4 години во вистински американски дабови буриња.

Уникатното рачно доработено шише го надополнува чувството за занает и карактер на вискито.

 

Вкус: Богатите пченкарни шеќери создаваат сладок робустен вкус

Виски регион: Кентаки

Земја на потекло: САД

Алкохол по волумен [% AbV]: 43

Состојки: Деминерализирана вода, исправен етил алкохол од јачменов слад. со боја

Информации за производителот: Kirker & Greer, Northern Ireland

Предупредувања: Пијте одговорно, жените не треба да пијат кога се бремени итн.

Нутриционистички информации: на 100 ml

Енергија 921 kJ / 220 kcal

Маснотии 0 g 0 гр

Јаглехидрати 0,1 гр

Шеќер 0 гр 

Протеини 0 гр

Сол 0 гр