Skip to content
Sale!

Danzka Vodka 40% 1L

790 ден

Дански дизајн: иновативно алуминиумско шише кое се издвојува, но има и функционални придобивки.

Водка со врвен квалитет и наградувана од Данска со скандинавско наследство.

Премиум квалитет заснован на 100% интегрален дух кој минал низ континуирана дестилација со шест колони.

Иновативни вкусови направени само од природни ароми

Категорија Tag:

Вкус: Мазна ароматична водка, богата со вкус со мала нота на плодност.

Земја на потекло: Германија Волумен на алкохол [% AbV]: 40

Состојки: Вода, земјоделски алкохол заснован на жито, <2%: Е 422 глицерол зеленчук.

Печат на квалитет: Златен медал во категориите „Најдобра вотка во Скандинавија“ и „Најдобра премиум вотка“ на предизвиците со вотка на Drinks International’s во Велика Британија во 2008 година.

Информации за производителот: Waldemar Behn GmbH, Kadekerweg 2.24340 Eckernförde, DE

Предупредувања: Ве молиме, пијте одговорно

Информации за исхраната: на 100 ml

Енергија 921 kJ / 220 kcal

Маснотии <0,1 g

Јаглехидрати <0,1 g

Протеин <0,1 g