Skip to content

Jack Daniel’s Legacy No.2 43% 700ml

1950 ден

Исто како и името „Стар бр. 7“, историјата на нашата етикета е малку мистерија.

Некои велат дека ја избравме бојата за да ја оплакуваме смртта на г-дин Џек, други воопшто не мислат дека сме го избрале од која било причина.

Можеби никогаш нема да знаеме со сигурност, но сигурни сме дека оваа етикета беше еден од првите пати кога беше претежно црна.

Нашето второ флаширање во серијата Jack Daniel’s Legacy Edition е враќање на еден од првите примероци на иконската црна етикета на Џек.

Тоа е симбол на нашиот траен дух, ода на бојата на г-дин Џек по избор и само добро шише виски.

Затоа уживајте во една или две голтки од историјата на Џек Даниел.

 

Категорија Tags: ,

Земја на потекло: САД

Волумен на алкохол [% AbV]: 43

Состојки: подготвена изворска вода, пченка на база на алкохол, ‘рж и слад од јачмен

Алергени: Не содржи алергени.

Информации за производителот: Дестилерија Jackек Даниел, автопат Lynchburg 280,37352 Lynchburg, САД

Предупредувања: Пијте одговорно.

Услови за чување: Да се ​​чува на ладно и суво место.

Нутриционистички информации: на 100 ml Енергија 916kJ / 219kcal

Mаснотии 0 гр

Јаглехидрати  0 гр

Шеќер 0 гр 

Протеини 0 гр

Сол 0 гр

Тежина 1 kg