Skip to content

Johnnie Walker Blonde 40% 700ml

1150 ден

За љубопитните љубители на Шкотското виски или оние кои не пијат виски, Џони Блонд е слатко изненадување што ќе ги заслепи вашите сетила.

Направено за мешање, оживува со цитрус од лимонада, на врвот со свежо парче портокал. Осветлете го вашето следно искуство со виски со Џони Блонд.

 

Категорија Tag:

Вкус: Слаткиот ванила, јаболка, со позадински вкус на карамела, балансиран и лесен финиш.

Земја на потекло: Велика Британија

Алкохол по волумен [% AbV]: 40

Состојки: Вистински дестилат од зрно и слад, подготвена вода, боја – шеќерна боја (Е150а). со боја

Печат на квалитет: Светски награди за виски 2012 – Master International Spirits Challenge 2012 – Сребро

Информации за производителот: John Walker & Sons, Lochside Way 5, EH12 9DT Edinburgh, GB

Предупредувања: Пијте одговорно

Нутриционистички нформации: на 100 ml

Енергија 919 kJ / 222 kcal

Маснотии 0 гр

Јаглехидрати 0 гр

Шеќер 0 гр 

Протеини 0 гр

Сол 0 гр