Skip to content

Jack Daniel’s No.6 Master Distiller 43% 700ml

1850 ден

Џими Бедфорд беше и фармер и произведувач на виски, па знаеше нешто и за важноста на силните корени.

Тој го направи своето виски на патот на Џек. Верен на своите корени и верен на зборовите на Џек – „секој ден што го правиме, ќе го правиме најдобро што можеме“.

No.6 Master’s Distiler е лимитирана едиција направена од главниот дистилер на Џек Даниелс.

 

 

Категорија

Земја на потекло: САД

Волумен на алкохол [% AbV]: 43

Состојки: подготвена изворска вода, пченка на база на алкохол, ‘рж и слад од јачмен

Алергени: Не содржи алергени.

Информации за производителот: Дестилерија Jackек Даниел, автопат Lynchburg 280,37352 Lynchburg, САД

Предупредувања: Пијте одговорно.

Услови за чување: Да се ​​чува на ладно и суво место.

Нутриционистички информации: на 100 ml Енергија 916kJ / 219kcal

Mаснотии 0 гр

Јаглехидрати  0 гр

Шеќер 0 гр 

Протеини 0 гр

Сол 0 гр

Тежина 1 kg