Skip to content

Jack Daniel’s Honey 35% 700ml

1290 ден

Jack Daniel’s Tennessee Honey е вкусен, комплексен Џек.

Го дава смелиот карактер на Jack Daniel’s Tennessee Whisky со вкус на богат мед и лапнал финиш.

Опишан од нашиот мајстор дестилатор како „како парче пита со пекан во чаша Џек“, медот од Тенеси на Џек Даниел најдобро се ужива на карпите или во различни коктели.

 

 

Категорија Tags: ,

Боја: жолтеникаво-златна

Арома: природен мед, слатка меласа, печени ореви и препознатливиот нос на класичното виски Jack Daniel’s Tennessee Вкус: Jack Daniel’s Tennessee виски со богат мед, костен, јавор и меласа.

Завршување: Измазно со богат мед и карактер на печени јаткасти плодови

Земја на потекло: Белгија

Волумен на алкохол [% AbV]: 35

Состојки: Вода, алкохол, шеќер, вкус, карамела (E150d) со боја

Алергени: Не содржи алергени.

Информации за производителот: Konings NV,Alkenhoofseweg 10,3520 Zonhofen,BE

Предупредувања: Пијте одговорно.

Услови за чување: Да се ​​чува на ладно и суво место.

Нутриционистички информации: на 100 ml Енергија 1099 kJ / 263 kcal

Mаснотии 0 гр

Јаглехидрати  0 гр

Шеќер 12 гр 

Протеини 0 гр

Сол 0 гр

Тежина 1 kg