Skip to content

Jack Daniel’s Legacy Sour Mash No.3 43% 700ml

1950 ден

Специјална ограничена едиција на Jack Daniel’s, кое го слави дел од историјата на вискито за кој не често се дискутира.

Пред 1904 година, вака изгледале шишињата Џек, иако дестилеријата тврди дека ги изгубила сите записи за тоа зошто изгледало вака.

Во шишето, тоа е старо бр. 7, но со 43% ABV, што му дава поголем удар од обичното ослободување.

Задолжителен за колекционерите и љубителите на класичниот Тенеси стил на Џек Даниел.

 

Земја на потекло: САД

Волумен на алкохол [% AbV]: 43

Состојки: подготвена изворска вода, пченка на база на алкохол, ‘рж и слад од јачмен

Алергени: Не содржи алергени.

Информации за производителот: Дестилерија Jackек Даниел, автопат Lynchburg 280,37352 Lynchburg, САД

Предупредувања: Пијте одговорно.

Услови за чување: Да се ​​чува на ладно и суво место.

Нутриционистички информации: на 100 ml Енергија 916kJ / 219kcal

Mаснотии 0 гр

Јаглехидрати  0 гр

Шеќер 0 гр 

Протеини 0 гр

Сол 0 гр

Тежина 1 kg