Skip to content
Sale!

J&B Botanico 37.5% 700ml

890 ден

Направен од оригиналниот Џастерини и Брукс со додаток на мандарини од Шпанија, зачинет со цвет од портокал, оригано и мајчина душица.

Неверојатна комбинација на виски создадено за микс со спрајт и парче портокал.

Направено за личностите со карактер кои сакаат да избегаат од стереотипните горчливи коктели.

Категорија Tags: , ,

Земја на потекло: Велика Британија

Волумен на алкохол [% AbV]: 37.5

Состојки: коригирана вода, стари дестилати за жито, стари дестилати од слад, боја-карамела Е 150а. со колорант  

Информации за производителот: Justerini & Brooks, Park Edinburgh, 5 Lochside Way, EH12 9DT Edinburgh, GB

Предупредувања: Пијте одговорно

Нутриционистички нформации: на 100 ml

Енергија 737 kJ / 178 kcal

Маснотии 0 гр

Јаглехидрати 0 гр

Протеини 0 гр