Skip to content
Sale!

Johnnie Walker Green 15YO 43% 700ml

2600 ден

Johnnie Walker® Green Label 15YO™ е специјално 15 годишно шкотско виски базирано на бескомпромисната мешавина на селектирани вискија.

Вкусот и карактерот на смесата се најважни; извлечена е од неспоредлива палета за да се создаде оваа славеничка мешавина. Тоа е автентично виски создадено за разноврсност; виски што ја покажува смелоста кај поединци кои имаат став и истрајност.

Земја на потекло: Велика Британија

Алкохол по волумен [% AbV]: 43

Состојки: Вистински дестилат од зрно и слад, подготвена вода, боја – шеќерна боја (Е150а). со боја

Печат на квалитет: Светски награди за виски 2012 – Master International Spirits Challenge 2012 – Сребро

Информации за производителот: John Walker & Sons, Lochside Way 5, EH12 9DT Edinburgh, GB

Предупредувања: Пијте одговорно

Нутриционистички нформации: на 100 ml

Енергија 919 kJ / 222 kcal

Маснотии 0 гр

Јаглехидрати 0 гр

Шеќер 0 гр 

Протеини 0 гр

Сол 0 гр