Skip to content
Sale!

Smirnoff Ice Vodka 4% 24×0.275ml

1990 ден

Премиум тројно дестилиран пијалок, водка со мешана со класичен вкус на лимон. Оживувачки, освежувачки вкус. Пијтего мраз ладно.

 

Available on backorder

Земја на потекло: Германија

Состав: газирана вода, smirnoff® вотка (10%v/v), шеќер, киселини: лимонска киселина (E 330); фосфорна киселина (e338); јаболкова киселина (Е 296), ароми, регулатор на киселост: тризиодиум цитрат (Е 331), конзерванс: натриум бензоат (Е 211), сол, засладувачи: сукралоза (Е 955); ацесулфам калиум (Е 950)

Информации за производителот: The Pierre Smirnoff Company Limited, Lakeside Drive, Park Royal, NW10 7HQ London, GB

Предупредувања: Ве молиме пијте одговорно

Информации за исхрана: на 100 мл
Енергија   187 kJ /  45 kcal
Масти   0 гр
Јаглехидрати   4,35 гр
Протеини   0 g