Skip to content

Toblerone Dark 360g

399 ден

Уживајте во Тоблероне, иконското триаголно чоколадо од Швајцарија со мед и бадем нугат.

Овој пакет ексклузивен за патувања содржи 360 гр темно чоколадо Toblerone – совршен подарок за секој што сака темно чоколадо. Произведено во Швајцарија.

Out of stock

Категорија

Земја на потекло: Швајцарија Состојки: какаова маса, шеќер, млечни маснотии, мед (3%), бадеми (1,6%), путер од какао, емулгатор (соја лецитин), белка од јајце. Чоколадото содржи: Цврсти материи од какао: минимум 50%

Алергени: млечни маснотии, бадеми, соја лецитин, белка од јајце

Информации за производителот: Mondelez Schweiz Production GmbH, Riedbachstrasse 150-151,3027 BERN, CH

Посебни карактеристики: Погоден за вегетаријанска диета: Да

Предупредувања: Може да содржи други ореви

Услови за чување: Да се чува на ладно и суво место

Информации за исхраната: на 100 гр

Енергија 2235 kJ / 535 kcal

Маснотии 32,5 гр 19,5 гр

Јаглехидрати 50 гр

Шеќер  47 гр

Влакна 8,8 гр

Протеин 6,3 гр

Сол 0,03 гр