Skip to content

Toblerone Gold 360g

399 ден

Уживајте во Тоблероне, иконското триаголно чоколадо од Швајцарија со мед и бадем нугат.

Овој златен пакет ексклузивен за патувања содржи 360 гр млечно чоколадо Toblerone – совршен подарок за секој што сака чоколадо. Произведено во Швајцарија.

Out of stock

Категорија

Земја на потекло: Швајцарија

Состојки: Шеќер, полномасно млеко, путер од какао, какаова маса, мед (3%), млечни маснотии, бадеми (1,6%), емулгатор (лецитин од соја), белка од јајце, арома. Млечно чоколадо содржи: цврсти материи од какао минимум 28%. Цврсти материи од млеко 14% минимум

Алергени: полномасно млеко во прав, млечни маснотии, бадеми, соја лецитин, белка од јајце

Информации за производителот: Mondelez Schweiz Production GmbH, Riedbachstrasse 150-151,3027 BERN, CH

Посебни карактеристики: Погоден за вегетаријанска диета: Да

Предупредувања: Може да содржи други ореви

Услови за чување: Да се чува на ладно и суво место

Информации за исхраната: на 100 гр

Енергија 2235 kJ / 535 kcal

Маснотии 29,5 гр 

Јаглехидрати 60,5 гр

Шеќер  59,5 гр

Влакна 2,2 гр

Протеин 5,6 гр

Сол 0,15 гр