Skip to content
Sale!

Chivas Regal ULTIS XX 40% 1L

12600 ден

Избрани се пет препознатливи сингл малтови во знак на почит на нашите пет Master Blenders за создавање на Chivas Regal Ultis.

Овие дестилерии на малтови се наоѓаат низ аглите на Спејсајд, регион во Шкотска познат по својата микроклима идеална за правење виски.

 

 

Available on backorder

Категорија Tag:

 Мирис: Аромата содржи зрела праска и црвени јаболка со придружни инфузии од цимет, епови и мед.

Вкус: дегустацијата открива мазна текстура на ванила, преполна со клементина и кајсии, пред да отстапи место на позадината на мека карамел, зачинета каранфилче и ѓумбир.

Финиш: Храбриот финиш е долг со топол белег на хедер, оставајќи задоволувачки целосно искуство.

Регион: Спејсајд, Шкотска

Земја на потекло: Велика Британија

Алкохол по волумен [% AbV]: 40

Состојки: дестилат од виски со зрно и слад, обработена вода, шеќерна боја – боја на шеќер (Е 150а).

Информации за производителот: Chivas Brothers Limited, Kilmalid, Stirling Road, G82 2SS Dumbarton, GB

Предупредувања: Пијте одговорно

Нутриционистички информации: на 100 ml Енергија 921 kJ / 220 kcal

Маснотии 0 гр

Јаглехидрати 0 гр

Шеќер 0 гр 

Протеини 0 гр

Сол 0 гр