Skip to content

Bowmore 10YO Aston Martin 40% 1L

3190 ден

Храбри и самоуверени ликови, Боумoр стар 10 години совршено се вклопува со легендарниот Астон Мартин 1932 Le Mans Works.

Bowmore и Аston Martin постојано ги поместуваат границите, без разлика дали станува збор за вкус или техничка моќ, храбар спој на вкусови од целосно созревање на шери буре, овој мрачно интензивен сингл слад се обединува со тркачки автомобил што ја менува играта за да го прослави триумфалното партнерство.

Out of stock

Боја; темeн килибар.

Арома; зачинети ноти со чад од тресет.

Вкус; Печен севилски портокал, тост јавор со тресет чадени ореви и шери. заврши; Темно и интензивно.

Регион на виски: Ислај

Земја на потекло: Велика Британија

Алкохол по волумен [% AbV]: 40

Состав: вода, алкохол, житарки

Информации за производителот: Morrison Bowmore Distillers Limited, Springburn Bond, Carlisle Street, G21 1 EQ Glasgow, GB

Предупредувања: Пијте одговорно.

Услови на чување: Да се ​​чува на ладно и суво место.

Информации за исхрана: на 100 ml

Енергија 929 kJ / 222 kcal