Skip to content

Cardhu Amber Rock 40% 700ml

2590 ден

Out of stock

Вкус: Медени плодови од калај, кафиња и навестување на јагода со црвено јаболко и ѓумбир што доаѓаат со малку вода.

Палат: Прилично суво со бисквит даб и малку цимет, како и извесен развој на тие ноти од кафе и јаболко.

Финиш: Нежен даб и (млечно чоколадо) дигестиви за карамела.

Генерално: Опишано како „дарежливо“ виски, тоа е опис што одговара на носот и неговата општа природа за лесно пиење.

Виски регион: Спејсајд

Земја на потекло: Велика Британија

Алкохол по волумен [% AbV]: 40

Состојки: вода, слад јачмен,

Информации за производителот: John Walker & Sons, Lochside Way 5, EH12 9DT Edinburgh, GB

Предупредувања: Пијте одговорно

Нутриционистички информации: на 100 ml

Енергија 1000 kJ / 239 kcal

Маснотии  0 гр

Јаглехидрати
0 гр

Шеќер 0 гр

Протеини 0 гр

Сол 0 гр