Skip to content

Glenturret Triple Wood 43% 700ml

1950 ден

Glenturret Triple Wood е деликатно виски кое го прикажува слаткиот и препознатлив овошен стил на нашиот дух – почетната точка на патувањето за сите наши единечни сладови.

Негувано во американски и европски буриња со зачинети дабови шери и буриња од бурбон.

Различните ликови се обмислено комбинирани, што резултира со виски со прекрасен суптилен карактер и примамлива златна боја.

Out of stock

Боја: Килибарна;

Мирис: слива, сируп, рози, слатко дрво;

Вкус: мармалад од портокал, темно чоколадо, мала горчина;

Финиш: Слаткост, суптилни зачини и дрво.

Земја на потекло: Јапонија

Алкохол по волумен [% AbV]: 43

Состојки: дестилат од блендирано виски, вода, шеќерна боја (Е 150а). со боја

Информации за производителот: THE NIKKA WHISKY DISTILLING Co., LTD

Предупредувања: Пијте одговорно.

Информации за исхрана: на 100 ml Енергија 1009 kJ / 241 kcal

Масти  0 гр

Јаглехидрати 0 гр

Шеќер 0 гр

Протеини 0 гр

Сол 0 гр