Skip to content

Hendrick’s Gin 41.4% 0.7L

2050 ден

Hendrick’s Gin е направен со голем број невообичаени пресврти за да испорача нај curубопитен предлог за пиење.

Прво, за разлика од обичните ѓумбири, Хендрик се дестилира во Шкотска.

Хендрик се истакнува и со инфузии на ливчиња од краставица и роза, што резултира со прекрасно освежувачки џин кој има прекрасно цветна арома.

Категорија Tags: ,

Мирис: Огромен, интензивен нос со првичен излив на остри брутални лековити производи. Хармонично избалансиран смрека и коријандер и длабока цвета арома на виолетова и роза.

Вкус: Нежните и извонредно избалансирани ботанички производи. Чисто и суво без да биде на кој било начин адстрингентно. Комплексноста на мирисот доаѓа и во вкусот – цитрус и смрека со суптилен, долготраен финиш на ладна, освежителна краставица и роза

Земја на потекло: Велика Британија

Волумен на алкохол [% AbV]: 41,4

Состојки: Деминерализирана вода, essenceин-суштина.

Информации за производителот: Дестилеријата Гирван, индустриски имот Грангестон, KA26 9PT Гирван, Ершир, Шкотска, ГБ

Предупредувања: Пијте одговорно. Не консумирајте ако сте бремени.

Нутриционистички нформации: на 100 ml

Енергија 1011 kJ / 242 kcal

Маснотии 0 гр 0 гр

Јаглехидрати <0,1 гр

Шеќер <0,1 гр 

Протеини 0 гр Сол 0 гр